10 Eylül 2013 Salı

Gün'den Kesitler #2

Geceden kesitler mi demeliydim acaba?


Bir kaç gündür her akşam, yazı masamın başına oturup, yazma denemeleri yapıyorum. Okunmayacak olduklarını bile bile yazıyorum. Ehlileşmek istiyorum, kendimi pişirmek. Bilmiyorum, nasıl olacak?

9 yorum:

 1. Yazmak güzel, benim de 40'tan sonra, blogla keşfettiğim birşey... Zevk veriyor bana da yazmak, ama sizden farklı olarak ben paylaştığımda mutlu olup, heyecanlanıyorum... Siz de şimdilik sadece kendinize yazsanız da bir süre sonra belki de birileri okusun istersiniz...
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz, sizi burada görmek ne güzel :) Ben de yazıp paylaşınca mutlu oluyorum, ama sanki biraz daha "pişmem" gerekiyormuş gibi bir his içerisindeyim. Biraz "üstü kızarınca" belki paylaşırım :) Benden de sevgiler :)

   Sil
 2. Tam da blogumda "yazarlık" üzerine biriktirdiğim notlarımı paylaşsam mı diye düşünüyordum. Ukalalık mı olur diye vazgeçtim geçenlerde, ama sonra baktım bu tip ipuçları herkese lazım aslında ve internette filan epey bulunabiliyor. özellikle yabancı sitelerde "başlangıç" için epey örnekler var. creative writing yazıp bakmak yeterli. ama onların sorunu da tektip- çoksatmaya yönelik ya da senaryo ağırlıklı olmaları. ama dediğim gibi başlangıç için fena siteler değiller. Yazmak üzerine hiçbir şey okumadıysan Murat Gülsoy'un Büyü Bozumu kitabıyla başlayabilirsin. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazmak için birkaç temel kitap okudum. En son Semih Gümüş'ün "Yazar Olabilir miyim?" ini şöyle bir okumuştum ama, anladım ki, herşeyin başında emek vermek ve günde bir sayfa da olsa, anlamsız da olda, yazma rutinini geliştirmek gerekli :)

   Sil
  2. Yazmak işi, gerçekten emek isteyen bir iş. Dediğin gibi işin içine girince anlıyorsun bunu :) Dışarıdan görüldüğü, sanıldığı gibi basit, ilham gelirse yazarım işi değil. Düzenli olarak çalışmak gerekiyor :)

   Sil
 3. yazmak ve okumak gibisi yok!

  YanıtlaSil
 4. Ben de başlangıç için uğraş veriyorum... :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir yerden başla. Yazdıkça açılıyorsun. Ben tecrübe ettim :)

   Sil